Chystá se pokračování Amerického Idiota

15. ledna 2008 v 18:38 | Dája |  Green day
American Idiot se stal vůbec nejúspěšnější deskou amerického neopunkového tria, které nikterak nezahálí a začíná vymýšlet jakým směrem se vydat nyní.
Úspěch desky American Idiot asi předpokládal málokdo. Tedy úspěch, Green Day už od průlomového Dookie vždy dosahovali hodně slušných čísel, jenomže album Warning z roku 2000 docela propadlo a tehdy jen ti největší snílci očekávali, že by Green Day ještě někdy přišli s albem, kterým by všem vytřeli zrak. Jenomže rok 2004 znamenal pro skupinu famózní comeback, protože koncepční American Idiot rozstřelil všechny možné žebříčky (prodejnosti i oblíbenosti).
Navázat na multi-platinové album asi bude hodně složité, ale Green Day se toho evidentně neobávají a začínají pomalu přemýšlet kudy dál. Momentálně se prý sice nacházejí v období totálního chaosu, ale už nyní píší první skladby, které jsou skládány netradičně na piáno, zatímco dříve k tomu všemu stačila akorát kytara. Všichni členové skupiny nyní budou psát, skládat a dávat dohromady nápady, aby se během příštího roku zavřeli do studia a začali nahrávat album, které by se teoreticky mohlo na světě objevit před koncem příštího roku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.